Ara Atkılar

Ara Atkılar – Tavan Taşıyıcıları

Arabalarınızın bagajı bazen size yetmiyor ola bilir.

Bunun için genellikle arabanın tavanına portbagaj ve ya tavan sepeti bağlıyorlar.

TAVAN SEPETİ

PORTBAGAJ

Peki arabanın tavanında bu kadar yük taşımak için bağlanan sistemler arabanın tavanına nasıl bağlanır? Her araba markası farklı modeller çıkardığı gibi her modele uygunda aksesuar ve ya aksesuar bağlantı yerleri üretir. Bazı araba markalar arabanın üstünde Tavan Çıtası olarak adlandırdığımız aracın önünden arkasına uzanan iki adet çıta koyar. Bu tip  arabalar da tavana her hangi sistem bağlamanız çok kolay olur . Bu iki çıtaya ara atkı bağlayarak ara atkının üzerine her hangi bir şey koya biliriz . Örn. Portbagaj Bisiklet taşıyıcı ve .s

Peki ara atkı nedir ?

Ara Atkılar ister tavanında çıta olan ister tavanı boş(tavanında tavan çıtası olmayan)  tüm arabalarda portbagaj bağlaya bileceyimiz bir üründür.

Eskiden sıkıştırmalı bir şekilde daha basit ara atkılar üretilmekteydi. Bu tür ara atkılarla eski arabalarda sık-sık karşılaşıyoruz. Gün geçdikce ister yurt dışındaki ara atkı imalatçıları istersede yut içi ara atkı imalatçıları kendierini geliştirerek çok güzel ara atkılar sergilemekdeler . Her kesin en çok sorduğu sorulardan biriside ‘Benim arabam da tavan çıtası yok , ben arabama ara atkı ve portbagaj yada tavan sepeti nasıl bağlarım.’  Arkadaşlar Ara Atkı imalatçıları bunu sizden önce düşünerek ara atkların montaj noktalarını birkaç modelde yapmıştır. Mesala Mercedes ve Opel gibi baz grup arabalarda aracın tavanında ara atkı bağlama noktaları eğer bu grup arabaları kullanıyorsanız zaten bu bağlantı yerlerini görmüşsüznüzdür. Montaj Noktalarına bağlantılı ara atkılar  sizin arabanızda tavan çıtası olmasada portbagaj ve tavan sepeti taşımanızda size kolaylık sağlar . Peki diyiceksiniz ki benim arabam da ara atkı bağlamak ,için montaj noktalarıda yok ben nasıl portbagaj bağlıycam. Onuda düşündük ve sizin üniversal bir şekilde her arabaya olan kapının içinden sıkıştırmalı oluksuz ara atkı üretdik. Bu ara atkı sayesinde siz rahalıkla kapının içinden sıkıştırmalı bir ara atkı kullanarak arabanıza portbagaj ve tavan sepeti bağlaya bilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir